برگزاری برنامه آموزشی حق دسترسی به اطلاعات برای خبرنگاران در کابل

najib_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۹:۴۹
aic

سه شنبه ۲۹ دلو ۱۳۹۸

برنامه آموزشی یک روزه  حق دسترسی به اطلاعات از سوی خبرگزاری پژواک برای محصلین رشته ژورنالیزم برگزارشد. این برنامه با حضورداشت محترم عین الدین بهادری، رییس کمیسسیون دسترسی به اطلاعات و دانش کروخیل رئیس خبرگزاری پژواک گشایش یافت.

نخست محترم عین الدین بهادری، در مورد کارکردها و فعالیتهای کمیسیون دسترسی به اطلاعات در عرصه ی برنامه های آگاهی دهی، رسیدگی به شکایات متقاضیان، نظارت از پروسه ی دسترسی به اطلاعات، استخدام کارمندان به صورت شفاف، ایجاد مراجع مسوول اطلاع رسانی و کار روی سیستم آنلاین تقاضای اطلاعات معلومات مفصلی را ارایۀ نمود. آقای بهادری، دسترسی به اطلاعات را از حقوق اساسی شهروندان عنوان نمود و گفت: " فلسفه دسترسی به اطلاعات مبارزه با فرهنگ محرمیت، تأمین شفافیت و پاسخگو بودن ادارات در برابر مردم و در مجموع تقویت دولت داری باز می باشد" از این رو شهروندان باید از حق قانونی و شهروندی خویش به صورت آگاهانه استفاده نمایند.aic

رییس کمیسیون، علاوه نمود: دسترسی به اطلاعات ابزار کارا در تحقق آزادی بیان می باشد و خبرنگاری عنصر سازنده در آزادی بیان است بناء خبرنگاران باید نقش بارزی را در امر تأمین حق دسترسی به اطلاعات ایفا نمایند.

 

در این برنامه آقای کروخیل، نکات مهم را در مورد فواید و اهداف قانون دسترسی به اطلاعات توضیح داد و تأمین حق دسترسی به اطلاعات را در امر مشارکت مردمی در تصمیم گیری های حکومتی مهم عنوان نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۴
Background image

برنامه آگاهی دهی از حق و قانون دسترسی به اطلاعات در اداره ملی احصائیه و معلومات برگزار گردید

برنامه آگاهی دهی از حق و قانون دسترسی به اطلاعات با حضور داشت محترم نجیبه مرام معاون کمیسیون دسترسی به اطلاعات و محترم عبدالباری یوسفی معین مالی و اداری اداره ملی احصائیه و معلومات،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۱
Background image

پیام کمیسیون دسترسی به اطلاعات به مناسبت نهم حوت روز ملی سرباز

رهبری و کارمندان کمیسیون دسترسی به اطلاعات، روز ملی سرباز؛ روز پرچم داران آزادی و حافظان استقلال کشور را با تقدیم هزاران درود به عموم نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از صمیم قلب مبارک گفته. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۳:۱۳
Background image

از نهم حوت روز ملی سرباز، در کمیسیون دسترسی به اطلاعات تجلیل به عمل آمد

کمیسیون دسترسی به اطلاعات از تلاش‌ها و فداکاری های نیرو‌های امنیتی و دفاعی کشور ابراز امتنان نموده؛ به همین مناسبت طی محفلی رسمی از محافظین امنیتی کمیسیون دسترسی به اطلاعات تقدیر کرد.

. . .

برگشت به اخبار