تدویر برنامه آموزشی از قانون دسترسی به اطلاعات برای فعالان جامعه مدنی و مدافعین حقوق بشر

najib_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۹:۱۷
Aic

مؤرخ: سه شنبه، ۵ قوس ۱۳۹۸
این برنامه آموزشی با حضورداشت محترم عین الدین بهادری، رییس کمیسیون دسترسی به اطلاعات و اشتراک نمایندگان جامعه مدنی و مدافعین حقوق بشر از ولایات مختلف کشور توسط جامعه مدنی افغانستان، در کابل برگزار گردید.
محترم عین الدین بهادری، در این برنامه روی فواید قانون دسترسی به اطلاعات و تأثیر آن در زندگی روزمره شهروندان، اهمیت تأمین حق دسترسی به اطلاعات، کارکرد ها و برنامه های کمیسیون دسترسی به اطلاعات صحبت نمود. آقای بهادری گفت: " به هر اندازه ی که مردم به اطلاعات موجود در ادارات دسترسی داشته باشند، زمینه مشارکت سازنده ی مردم در تصمیم گیری های ملی، سرنوشت جمعی و حکومتداری خوب فراهم می گردد". وی، فرهنگ پنهان کاری را علت اصلی فساد عنوان نمود و افزود؛ در هر اداره و یا نهادی که فساد وجود نداشته باشد هیچ دلیلی برای پنهان کردن اطلاعات از مردم وجود ندارد. در جوامع دموکراتیک مردم حق دارند به تمام اطلاعات موجود در نهادهای دولتی دسترسی داشته باشند. آقای بهادری، اظهار داشت که دسترسی به اطلاعات با بهبود شرایط زندگی مردم، شفافیت و پاسخ دهی حکومت در برابر مردم ارتباط مستقیم دارد. از اینرو مردم می تواند از طریق دسترسی به اطلاعات از تمام کارکردها و برنامه های حکومت به صورت مستقیم نظارت نمایند.
در این برنامه آقای بهادری ، در مورد فعالیتها و برنامه های کمیسیون دسترسی به اطلاعات معلومات مفصل ارایه نموده و به سوالات اشتراک کنندگان پاسخ داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۴
Background image

برنامه آگاهی دهی از حق و قانون دسترسی به اطلاعات در اداره ملی احصائیه و معلومات برگزار گردید

برنامه آگاهی دهی از حق و قانون دسترسی به اطلاعات با حضور داشت محترم نجیبه مرام معاون کمیسیون دسترسی به اطلاعات و محترم عبدالباری یوسفی معین مالی و اداری اداره ملی احصائیه و معلومات،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۱
Background image

پیام کمیسیون دسترسی به اطلاعات به مناسبت نهم حوت روز ملی سرباز

رهبری و کارمندان کمیسیون دسترسی به اطلاعات، روز ملی سرباز؛ روز پرچم داران آزادی و حافظان استقلال کشور را با تقدیم هزاران درود به عموم نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از صمیم قلب مبارک گفته. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۳:۱۳
Background image

از نهم حوت روز ملی سرباز، در کمیسیون دسترسی به اطلاعات تجلیل به عمل آمد

کمیسیون دسترسی به اطلاعات از تلاش‌ها و فداکاری های نیرو‌های امنیتی و دفاعی کشور ابراز امتنان نموده؛ به همین مناسبت طی محفلی رسمی از محافظین امنیتی کمیسیون دسترسی به اطلاعات تقدیر کرد.

. . .

برگشت به اخبار