اعلامیه ها

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۳۰ - ۱۶:۱
Background image

اعلامیه کمیسیون دسترسی به اطلاعات در پیوند به لغو بست سخنگویان ولایات

به اساس ماده 50 هم قانون اساسی و ماده 5 قانون دسترسی به اطلاعات، تمام شهروندان کشور حق دارند به اطلاعات موجود در ادارات دولتی دسترسی داشته باشند و در نقطه مقابل تمامی نهادهای دولتی مکلف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۱۲:۵۳
Background image

فیصله کمیسیون دسترسی به اطلاعات مبنی بر کسر معاش سرپرست وزارت دفاع ملی و رئیس عمومی اداره ملی احصائیه ومعلومات

مطابق بند دوم ماده پنجم قانون دسترسی به اطلاعات، تمام ادارات مکلف اند که اطلاعات موجود در اداره خویش را مطابق احکام قانون دسترسی به اطلاعات در اختیارمتقاضی و عامه مردم قرار دهند. اخیرا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۴:۵۲
Background image

نشر پیشگیرانۀ اطلاعات در خصوص پروسۀ صلح، با رسانه ها و مردم

به اساس احکام قانون اساسی و قانون دسترسی به اطلاعات، دولت مکلف به ارایۀ اطلاعات پیشگیرانه به شهروندان اعم از اشخاص حقیقی و حکمی می باشد و در ارایۀ اطلاعات به طور پیشگیرانه و یا به اساس. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۷:۲۶
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

دشمنان  مردم افغانستان در ادامه جنایت‌های شان، موتر حامل‌ کارمندان تلویزیون خورشید را مورد حمله قرار دادند که در نتیجه‌ی آن دو خبرنگار جان باختند و تعدادی هم زخمی شدند. حمله بر. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۴ - ۲۱:۴۱
Background image

روز جهانی مطبوعات

آزادی مطبوعات یکی  از مهمترین دست آورد ها در نظام های دموکرات محسوب می شود، که در حقیقت ثمرۀ  و محصول مبارزه، فداکاری، سعی و تلاش هزارا انسان در طول تاریخ می باشد، که توانستند بعد از. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۲:۴۶
Background image

حسابدهی از مصارف مرتبط وقایه و مبارزه با ویروس کرونا (COVID 19)

دوشنبه  ۱ ثور ۱۳۹۹ مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت:

به اساس احکام قانون دسترسی به اطلاعات تمام اشخاص حکمی و حقوقی حق دسترسی به اطلاعات در مورد عملکرد ادارات را دارا می باشند و از طرف. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱/۲۲ - ۱۸:۲۶
Background image

ضرورت تامین شفافیت در مصرف منابع جهت مقابله با ویروس کرونا

به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و اختصاص منابع ملی و کمک های بین المللی در جهت مقابله با ویروس کرونا در کشور، نگرانیهایی نیز در خصوص تامین شفافیت در مصرف این منابع مطرح بوده است که. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۴:۴۰
Background image

موقف کمیسیون دسترسی به اطلاعات در رابطه به اعتراض رسانه ها

سه شنبه ۱۵ دلو ۱۳۹۸

 اعتراض رسانه ها از محدودیت شدید دسترسی به اطلاعات از عقبګرد افغانستان در این عرصه، در حالی مطرح می شود که آمار های کمیسیون نشان دهنده بهتر شدن وضعیت دسترسی به. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۲:۴
Background image

گزارش نظارت از ویبسایت های ۵۲ اداره دولتی

کابل: چهارشنبه ،۱۶اسد

بر اساس نظارت از میزان رعایت و یا تطبیق بند های مادۀ 15 قانون دسترسی به اطلاعات تهیه و ترتیب گردیده است که این نظارت به اساس روش پرشسنامه و مشاهدۀ عینی از ویب. . .

Pagination