نشست مشورتی با نهاد های مدنی به منظور توسعه و اصلاح سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات

Anonymous (not verified)
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۵ - ۹:۴۳
aic

آمریت رسیدگی به شکایات و آگاهی عامه کمیسیون دسترسی به اطلاعات به سلسله نشست های مشورتی خویش، با حضور داشت محترمه زهرا موسوی کمیشنر کمیسیون دسترسی به اطلاعات، امروز با نهاد های مدنی، در زمینه توسعه، اصلاح و انکشاف سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات بحث و تبادل نظر نمودند.

در این نشست محترمه زهرا موسوی، روی نقش نهادهای مدنی در امر ترویج و تقویت فرهنگ دسترسی به اطلاعات، صحبت نموده و ضمن تأکید روی همکاری های جامعه مدنی در راستای تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات، نقش آنان را جهت توسعه و اصلاح روش های اطلاع رسانی و تقاضای اطلاعات، به منظور تأمین حق دسترسی به اطلاعات با اهمیت خواند. وی استفاده از حق دسترسی به اطلاعات را در تجزیه و تحلیل درست اطلاعات مؤثر توصیف نمود و خواستار ارایۀ مشوره های لازم در زمینه اصلاح و توسعه سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات گردید.

در ادامه محترم نجیب الله حقیار کارشناس‌وب سایت کمیسیون، سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات را برای اشتراک کنندگان توضیح داد.

سپس اشتراک کنندگان از نهادهای مدنی مختلف، نظریات و پیشنهاد های اصلاحی خویش را به صورت شفاهی و کتبی ارایۀ نمودنده و قرار است بعد از تحلیل و ارزیابی این نظریات در سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات، اصلاحات به میان آمده و توسعه یابد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۴ - ۹:۲۳
Background image

تشریح سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات در مجلس هماهنگی شبکه زنان افغان

کمیسیون دسترسی به اطلاعات به منظور شناسایی سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات سلسله برنامه های اختصاصی را روی دست گرفته تا سطح آگاهی از این سیستم بلند رفته و درنهایت تعداد زیاد از افراد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۱۴:۴۹
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی برای ریاست های سکتوری، ولسوالان و نهاد های همکار ولایت کابل

کمیسیون دسترسی به اطلاعات در هماهنگی با دفتر مطبوعاتی ولایت کابل برنامه آگاهی دهی را با حضورداشت محترم عین الدین بهادری رییس کمیسیون دسترسی به اطلاعات و محترمه سلیمه نیکبین معاون امور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۵ - ۹:۴۳
Background image

نشست مشورتی با نهاد های مدنی به منظور توسعه و اصلاح سیستم آنلاین دسترسی به اطلاعات

آمریت رسیدگی به شکایات و آگاهی عامه کمیسیون دسترسی به اطلاعات به سلسله نشست های مشورتی خویش، با حضور داشت محترمه زهرا موسوی کمیشنر کمیسیون دسترسی به اطلاعات، امروز با نهاد های مدنی، در. . .

برگشت به اخبار